تالیا سیم کارت


آرش کریم بیگی - فرم ثبت نام برای شرکت در قرعه کشی تلفن همراه اعتباری از فردا و به مدت سه هفته در روزنامه های همشهری،جام جم و ایران منتشر خواهد شد.شهروندان تهرانی میتوانند با پر کردن فرم چاپ شده در این روزنامه ها یا بارگزاری و پرینت فرمی که در نشانی www.ictna.ir/taliyaform قرار داده شده نسبت به ثبت‌نام اقدام كرده و آن را از طریق پست پیشتاز به نشانی ولیاکام ارسال كنند، در هنگام ثبت‌نام غیر از هزینه‌ی پست، وجهی از متقاضیان دریافت نمی‌شود.


این مرحله از ثبت‌نام مختص متقاضیان تهرانی است و پس از قرعه‌كشی 500 هزار سیم هزار سیم‌كارت واگذار خواهد شد، زمان قرعه‌كشی 21 فروردین ماه سال 1384 ، اعلام اسامی دو هفته بعد و آغاز واگذاری از اوایل اردیبهشت ماه سال آینده خواهد بود.
تعجیل در ثبت‌نام، قرعه‌كشی و واگذاری سیم كارت به عنوان امتیاز محسوب نمی‌شود و متقاضیان می‌توانند با خیال آسوده و به صورت تدریجی طی سه هفته آینده به دفاتر پستی مراجعه و ثبت‌نام كنند.هر متقاضی صرفا باید برای ثبت‌نام یك شماره سیم‌كارت اعتباری اقدام نماید و فرم‌هایی كه به دفعات، نام یك متقاضی در آن‌ها درج شده باشد، در قرعه‌كشی شركت داده نمی‌شود.


حق لایسنس این سیمکارتها ۲۰هزار تومان بوده که به همراه ۲۰هزار تومان اعتبار اولیه مکالمه و جمعا به مبلغ ۴۰هزار تومان از اوائل اردیبهشت ماه به ۵۷۰ هزار برنده قرعه کشی رایانه ای واگذار میشود.


مجتمع صنعتی رفسنجان نام تجاری تالیا را برای تلفن همراه اعتباری خود انتخاب کرده که توسط شرکت ولیاکام (متشکل از مجتمع صنعتی رفسنجان و Comvic، یکی از زیر مجموعه های شرکت بین المللی میلیکام) عرضه خواهد شد.


شرکت بین المللی میلیکام (MIC) یک اپراتور بین المللی در زمینه خدمات موبایل می باشد. این شرکت با 16 اپراتور در آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین بیش از 6 میلیون مشترک را زیر پوشش دارد. میلیکام به همراه شرکت خواهر خود TELE2 AB، که بیش از 24 میلیون مشترک در 24 کشور اروپایی دارد، حمایت مدیریتی و فنی مجتمع صنعتی رفسنجان را در صنعت مخابرات بر عهده خواهد داشت.


شرایط ثبت نام
1- با توجه به اینکه پیش‌بینی می‌شود تعداد متقاضیان فراتر از ظرفیت قابل واگذاری در دوره نخست باشد، فروش سیم کارت به متقاضیان ثبت نام شده از طریق قرعه‌کشی خواهد بود.
2- در حال حاضر ثبت نام صرفاً در شهر تهران و از متقاضیان ساکن این شهر به عمل می‌آید و به تدریج با گسترش شبکه، تمامی شهرهای کشور تحت پوشش خدمات تالیا قرار خواهند گرفت. زمان ثبت نام در سایر شهرها همزمان با راه‌اندازی شبکه در آن شهرها اعلام خواهد شد.
3- منطقه تحت پوشش تلفن همراه اعتباری در این مرحله فقط شهر تهران است.
4- در مرحله ثبت نام هیچگونه وجهی از متقاضی دریافت نمی‌شود و شرکت در قرعه‌کشی رایگان است.
5- هر شخص فقط مجاز به ثبت نام برای یک خط تلفن همراه اعتباری است. در صورت ارسال بیش از یک فرم به نام یک فرد، شخص متقاضی در قرعه‌کشی شرکت داده نخواهد شد.
6- هر پاکت باید صرفاً حاوی یک فرم ثبت نام باشد. پاکت‌های حاوی بیش از یک فرم ثبت نام در قرعه‌کشی شرکت داده نمی‌شوند.
7- قرعه‌کشی در تاریخ 21/1/1384 با حضور دستگاه‌های نظارتی و خبرنگاران رسانه‌ها برگزار می‌گردد.
8- اسامی برندگان 7/2/1384 به مناسبت ولادت حضرت رسول اکرم(ص) اعلام می‌گردد و شروع واگذاری از اردیبهشت ماه 1384 خواهد بود.
9- در دوره نخست تعداد 500 هزار سیم کارت به متقاضیان واگذار می‌گردد. طول دوره زمانی واگذاری سیم کارت به تمامی برندگان حداکثر 30 روز کاری خواهد بود.
10- نحوه واگذاری «سیم کارت تالیا» به متقاضیان حقوقی متعاقباً اعلام می‌شود.
11- تهیه گوشی تلفن همراه به عهده متقاضی است. «سیم‌کارت تالیا» با کلیه گوشی‌های استاندارد موجود در بازار قابل استفاده است.


سرویسهای ویژه ارائه شده در شبکه تلفن همراه اعتباری:


سرویسهای ویژه ارائه شده در شبکه تلفن همراه اعتباری از نظر کمیت و کیفیت و نحوه محاسبه شارژ فرق چندانی با اپراتور دولتی موبایل ایران ندارد اما سرویس عدم نمایشگر و قطع تماس مزاحم برای کاربران تازگی دارد!


> انتظار مکالمه (به صورت رایگان و به کلیه مشترکین عرضه میشود)
> نمایشگر شماره تماس گیرنده
> عدم نمایشگر شماره (هزینه این سرویس ماهیانه۲۷۰۰تومان خواهد بود که از اعتبار مشترک کسر میشود همچنین برای غیر فعال کردن این سرویس ۷۵۰ تومان برای یک بار از اعتبار مشترک کسر میشود)

> انتقال مکالمه دریافتی به شخص دیگر (به صورت رایگان و به کلیه مشترکین عرضه میشود)
> کنفرانس تلفنی (برای اختصاص این سرویس مبلغ ۲۷۰۰ تومان و یک بار برای همیشه از اعتبار مشترک کسر خواهد شد و هزینه هر مکالمه بصورت مستقل محاسبه میشود)
> پیغام صوتی (برای اختصاص این سرویس مبلغ ۳۰۰۰ تومان و یک بار برای همیشه از اعتبار مشترک کسر خواهد شد و هزینه هر مکالمه بصورت مستقل محاسبه میشود)
> قطع تماس مزاحم (مشترک می تواند مکالمه ای را که از گوشی وی انجام شده، متوقف کند. این سرویس شامل همه مکالمه ها ( دریافتی، ارسالی، داخلی و بین المللی) می شود. اشتراک ماهیانه این سرویس ۹۰۰تومان است)
> پیغام کوتاه(SMS) (حداکثر 164 کاراکتر را در یک پیغام کوتاه می توان ارسال یا دریافت کرد. اگر چنانچه گوشی دریافت کننده پیغام در دسترس نباشد و یا خاموش باشد، پیغام ها در شبکه نگهداری خواهند شد تا در زمان مناسب ( برقراری ارتباط ) بدست گیرنده برسد. هزینه ارسال هر پیام در این اپراتور ۱۵ تومان است)


تالیا کارتتابیا کارت 20هزار تومانی


برای شارژ اعتبار مشترک سه نوع کارت با ظرفیت ها و اعتبار های مختلف در نظر گرفته شده است  : 


پیش شماره :


ظاهرا پیش شماره تلفن همراه اعتباری ۰۹۳۲ است و شماره مشترک بصورت تصادفی و بدون امکان انتخاب شماره در پاکات تالیا سیم کارت قرار داده شده است.


پاکت سیم کارت شامل اطلاعات ذیل در 2 زبان فارسی و انگلیسی می باشد:
• پیام خوش آمدگویی
• سیم کارت
• شماره موبایل
• (SIM ID (IMSI
• فرم ثبت نام
• منطقه ثبت شده
• شماره تماس مرکز پشتیبانی


هزینه مکالمه :

هزینه داخلی
هزینه مکالمه بر اساس منطقه ای که سیم کارت در آنجا ثبت شده، زمان تماس در شبانه روز، مدت زمان تماس و مقصد تماس محاسبه می گردد. هزینه مکالمه بر حسب دقیقه در داخل ایران در ساعتهای کم تراکم کمتر از هزینه ها در ساعتهای اوج مصرف است.ساعات اوج مصرف( ساعات پیک ) از 8 صبح آغاز و تا 9 شب ادامه دارد.ساعات کم تراکم( ساعات غیر پیک ) از 9 شب تا 8 صبح روزهای شنبه تا پنجشنبه می باشد. جمعه و تعطیلات رسمی کلاٌ جزو ساعات کم تراکم محسوب میگردند.
مقصد تماس بوسیله شبکه مخابراتی استفاده شده تعریف می شود که تماس تلفن همراه به تلفن همراه هزینه بیشتری نسبت به تماس تلفن همراه با تلفن ثابت دارد.
منطقه ای که سیم کارت در آنجا ثبت شده یک مفهوم کلیدی در تعریف نوع تماس است. بدین صورت که آیا تماس محلی است یا از مسافت دوری می باشد؟ به هر حال هزینه مکالمات محلی بر حسب دقیقه, بیشتر از مکالمه با مقاصد دور می باشد.
در برگ دوم اطلاعات درون پاکت سیم کارت، تمام تعرفه ها به 2 زبان(فارسی و انگلیسی) آورده شده است که شامل تعرفه های تماس تلفن همراه به تلفن همراه، تلفن همراه به تلفن ثابت برای هر دو بازه زمانی اوج مصرف و غیر اوج و نهایتاٌ تماس های بین المللی آورده شده است.
شما جدول کامل تعرفه ها را در زیر مشاهده می کنید. برای مثال اگر شما به هر مشترکی از مخابرات ایران، شبکه تالیا یا تلفن ثابت در ساعات اوج تماس بگیرید، شما متحمل مبلغ 5/670 ریال هزینه خواهید شد.هزینه مکالمه بین شهری
هزینه مکالمه:هزینه مکالمه برطبق منطقه ای که سیم کارت در آن مکان ثبت شده، زمان تماس، مدت تماس و مسافت تماس محاسبه می گردد. هزینه مکالمه در ساعتهای کم تراکم کمتر از هزینه ها در ساعتهای اوج مصرف است.ساعت اوج مصرف( ساعت پیک ) از 8 صبح تا 9 شب می باشد.ساعت کم تراکم( ساعت غیر پیک ) از 9 شب تا 8 صبح روزهای شنبه تا پنج شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی می باشد.
مسافت تماس: مسافت تماس بوسیله شبکه ای که مشترک از آن استفاده می نماید تعریف می شود. تماس به تلفن همراه هزینه بیشتری نسبت به تماس با تلفن ثابت دارد.
منطقه ثبت شده: منطقه ثبت شده یک مفهوم کلیدی در تعریف این است که آیا یک تماس محلی است یا از مسافت دوری می باشد.
در برگ دوم اطلاعات درون پاکت سیم کارت تمام تعرفه ها در 2 زبان (فارسی و انگلیسی) آورده شده است که شامل تعرفه های تماس موبایل به موبایل و موبایل به تلفن ثابت برای هر دو ساعت اوج مصرف و غیر اوج آورده شده است.
شما می توانید از طریق لینک زیرکد تلفن تمامی شهرهای ایران را پیدا کنید :
http://irantelecom.ir/numbering/user.htm?sm=58هزینه های بین المللی
هزینه مکالمه بین المللی با توجه به کشور تماس گیرنده، به صورت دقیقه محاسبه می شود.هزینه مکالمه در ساعات پیک و غیر پیک یکسان است.


هزینه تماس بستگی به کشور مقصد دارد. اگر شما قصد تماس به یکی از کشورهای ویتنام، کوبا، سورینام، غنا، راونیون، هند خاورغرب فرانسه، واله و جزایر فورتیونا دارید، متحمل هزینه 6/7.625 ریال برای هر دقیقه خواهید شد. اگر شما با افغانستان تماس بگیرید مبلغ 7/3.227 ریال هزینه شما برای هر دقیقه خواهد بود. اگر مقصد شما یکی از کشورهایی که در زیر اشاره نشده، باشد هزینه شما مبلغ 2/2.504 ریال در هر دقیقه خواهد بود.* به جز: ویتنام، کوبا، سورینام، گویان، ریونیون، فرنچ وست ایندیز، جزایر وانیز و فرتونا و افغانستان


شما می توانید از طریق لینک زیر به کدهای بین المللی دسترسی پیدا کنید.
http://www.timeanddate.com/worldclock/dialing.html